Handling

Něco o mě

Jmenuji se Lucie Srpová, je mi 16 let. Psi semnou žijí od mého narození a doufám, že při mě budou i do mého posledního tlukotu srdce.  Můj ochránce, přítel na smrt, ano taková byla fenka Malého knírače černá Jackie, která byla v mích dětských očích nejlepší přítel a hlavně parťák pro každou špatnost. Vychovávala mě. Když v roce 2004 od nás navždy odešla byla to pro mojí dětskou duši velká rána, kterou jsou nesla opravdu hodně špatně. Mamka, jako chovatel (dříve chovala Německé ovčáky) věděla, že jako nejlepší náplast pro nás všechny bude nový pejsek. Jak se říká, není lepšího psychiatra než štěně olizující Vám obličej a to je svatá pravda.

O rase bylo rozhodnuto již dlouho předtím. Zlatý retriever dvěma slovy UNIVERZÁLNÍ PES. Pes který je lovecky upotřebitelný, funguje jako záchranář, slepecký pes či pes canisterapeutický. Pes,který  je chytrý a dělá vše pro to aby Vám vykouzlil úsměv na obličeji.

Objevili jsme chovatelskou stanici Chlupaté štěstí chovatelky p. Ivy Maříkové. Po telefonické domluvě jsme se ještě ten den vydali do 300km vzdáleného Jindřichova Hradce pro vysněnou fenečku. Po příjezdu se na nás vyvalila smečka zlatých kamarádů. Při výběru štěňat jsme měli téměř hned jasno. To nejpotrhlejší musí být naše ! Pojmenovali jsme ji Enny.

S příchodem Enny celým jménem Cleopatra Chlupaté štěstí se náš život rapidně změnil. Zúčastnili jsme se pár výstav, složili lovecké zkoušky a Enny uchovnili. Protože Enny nebyla výstavní fena, bylo by zbytečné hlásit ji na výstavy.

Využila jsem nabídku našich hodně blízkých přátel Pavla a Ivetky Řezníčkových a účastnila se výstav s nimi. Zpočátku jsem jezdila jako divák a poté se s jejich FCR Griffinem začala účastnit soutěže Junior handling a to jak v ČR tak i v zahraničí. S Griffinem jsme byli docela úspěšný pár a získali několik ocenění.  Griff mě naučil jak se mám v kruhu chovat a získala jsem s ním hodně zkušeností. Tomto chci poděkovat rodině Řezníčkovím. Pavle, Ivetko, Ájo a Pavlíko DĚKUJI ! Jste jak má druhá rodina a bez Vás bych zdaleka nebyla, tam kde jsem.

Účastí na kynologických akcích jsme získávali více a více přátel. Jedni z nich byli manželé Míškovi. Jejich překrásný pes Benny (Watterloo Misantos) se poté stal otcem našeho prvního vrhu „Absolute“.

Z prvního vrhu po Enny a Bennym jsme si nechali jedinou fenečku Happy (Absolute Happy of White Enny).  Happy je můj opravdu první PES. Získali jsme spolu několik ocenění na které jsem náležitě pyšná. S Happy jsme získali titul Český junior šampion a jako první jedinec v ČR získala titul Junior šampion Německa (VDH) !! Dále Juniorský vítěz Lipska 2009, BOS, res.CACIB, Jihočeský vítěz 2010 atd..

S příchodem Happy jsem se o toto úžasné plemeno začala zajímat ještě více a začala zkoumat rodokmeny a různé databáze. V roce 2011 jsem pro Happy vybrala nádherného estonského psa Bruna (Guldfynd’s Glorious GianfrancoFerre) který žije v Rusku a byl do května 2011 propůjčen do chs Kildespring, která sídlí v Dánsku. Happy je březí a já se těším na její potomky a pokračovatele naší chs White Enny !!

 

 

 

 

 


Comments are closed.